آکادمی زبان های خارجه

 

آکادمی زبان های خارجه

توضیحات جامع دوره های آکادمی زبان سازمان مدیریت صنعتی اردبیل

آموزش زبان با چهارچوب اتحادیه اروپا (CEFR)

نکاتی که بایستی در توضیح دوره زبان بزرگسالان به متقاضیان مورد تاکید قرار گیرد :

  1. این دوره ویژه بزرگسالان طراحی شده است. ساختمان پژوهشکده و طراحی و فضای کلاس ها و برنامه آموزشی مختص بزرگسالان می باشد. در تمامی موسسات فضا، برنامه درسی، ساعات آموزشی و معلمان برای بزرگسالان همان برنامه ای است که برای کودکان و بزرگسالان طراحی شده است که در عمل برای بزرگسالان مثمر ثمر نیست و منجر به یادگیری نمی شود. ما این نکته را مورد توجه قرار دادیم که ماهیت یادگیری با سایرین تفاوت بسیاری دارد. ولی متاسفانه موسسات آموزشی بزرگسالان در یک کلاس با نوجوانان و جوانان حضور می یابند.

این دوره بر مبنای چارچوب آموزش زبان اتحادیه اروپا طراحی شده است که در تمامی کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهایی همانند سنگاپور و ژاپن و کره در حال اجرا است. این دوره بر اساس نیازهای روزمره طراحی شده و به صورت موقعیت محور است و در پایان شما را به استقلال زبانی می رساند. این چارچوب به ۳ سطح تقسیم بندی شده است که هر ۳ سطح به ۲ دوره تقسیم شده است ولی بر اساس نیازهای بزرگسالان در محیط ایران شما فقط با حضور در ۲ سطح (۴ دورهA1-A2-B1-B2 ) علاوه بر مکالمه روان به انگلیسی می توانید پس از گذراندن یک دوره فشرده آموزش استراتژی های آزمون آیلتس نمره ۶.۵ تا ۷ را اخذ کنید.

۲.بزرگسالان زمان کافی برای شرکت در کلاس های زبان موسسات به مدت چند سال و تکالیف بسیار در خانه ندارند. برنامه آموزشی اتحادیه اروپا برای آموزش بزرگسالان این مشکل را حل کرده است.

۳.برنامه آموزشی و کتاب های مورد استفاده به صورتی است که شما پس از گذراندن این دوره دیگر نیازی به موسسه و معلم ندارید و می توانید به تنهایی سطح انگلیسی خودتان را بالا ببرید.

۴.هر دوره شامل ۲ استاد و یک پشتیبان و مشاور می باشد. کادر مدرسین ما دانشجویان کارشناسی زبان و بی تجربه نیستند. ما ترکیبی از بهترین مدرسین را در این مجموعه  گرد آورده ایم.

  1. کلاس ها به صورت ۲ جلسه در هفته می باشد که هر جلسه ۳ ساعت طول می کشد که ۱:۳۰ تدریس ۱۵ دقیقه استراحت و پذیرایی و ۱:۳۰ توسط مدرس دوم تمرین می باشد.

۶.هزینه ای که پرداخت می کنید بر مبنای دوره می باشد نه ترم ۱۸ جلسه ای . شهریه پرداختی دوره شامل ۳۲ جلسه ۳ ساعته، کتاب ها، کاربرگ ها، پذیرایی، ۲ مدرس، مشاوره و پشتیبانی، و جلسات جبرانی و رفع اشکال و آزمون ها می‌شود.

نحوه برگزاری دوره:

نوع کلاس تعداد جلسات در هفته روزها
گروهی: حداقل ۱۰ حداکثر ۱۵ نفر دو جلسه ۳ ساعته زوج یا فرد
نیمه گروهی:حداقل ۴ حداکثر ۸ نفر دو جلسه ۳ ساعته زوج یا فرد
خصوصی: یک یا دو نفر دو جلسه ۳ ساعته زوج یا فرد

 

تفکیک دوره های آموزش زبان پژوهشکده مدیریت صنعتی بر اساس چهارچوب اتحادیه اروپا (CEFR)

پس از اتمام بلاک ۳ در دوره های اول و دوم یک امتحان یک امتحان جامع کتبی و شفاهی از کل ۳ بلاک تحت عنوان آزمون جامع سنجش پیشرفت به عمل خواهد آمد.

پس از اتمام بلاک ۶، آزمون جامع سنجش پیشرفت به صورت کتبی و شفاهی به عمل خواهد آمد.

پس از اتمام بلاک۴، آزمون جامع سنجش پیشرفت به صورت کتبی و شفاهی به عمل خواهد آمد.

تطابق نمرات IELTS  با سطوح CEFR

با توجه به این موضوع که بسیاری از منابع آموزشی آمادگی برای آزمون‌ آیلتس براساس سیستم CEFR  سطح‌بندی شده‌اند در اینجا برای درک بهتر این معادل‌سازی به مقایسه امتیازهای این آزمون‌ و سیستم ارزیابی CEFR می‌پردازیم.

میزان تسلط افراد براساس CEFR  به ۳ گروه اصلی مبتدی، متوسط و پیشرفته دسته‌بندی شده‌است.

سطح مبتدی(Basic User) :

شامل افرادی می‌شود که در این چارچوب در سطوح A2  وA1 هستند. بدیهی است که سطوح A2  وA1 با امتیازهای آیلتس معادل‌سازی نمی‌شوند و افرادی که در این سطوح قرار دارند در آزمون آیلتس می‌توانند به امتیازی کمتر از ۴ دست‌یابند. در این سطح زبان‌آموز مشکلات زیادی در فهم و بیان موضوعات دارد و تنها میتواند واژه‌های ساده و ابتدایی زبان انگلیسی را درک کند، با استفاده از جملات کوتاه و تکراری خود را به صورت ساده معرفی کند و در مورد محل اقامت شغل و مسائل مشابه صحبت کنند.

سطح متوسط (Independent User):

در CEFR به دو دسته B1 و B2 تقسیم می‌شود. رسیدن به سطح B1 با کسب نمره ۴ آیلتس برابری می‌کند. افرادی که در سطح بینB1/B2  رتبه بندی می‌شوند می‌توانند در آزمون آیلتس نمره ۵ را بدست آورند. این سطح، مهارت‌های نسبتاً خوبی را در رابطه با استفاده از زبان و توانایی درک مفاهیم، در بیشتر مواقع شامل می‌شود. سطحB2  درCEFR  معادل کسب نمره ۵.۵ تا ۶ در آزمون آیلتس می‌باشد. همچنین سطح مرزیB2/C1 با نمره آیلتس ۶.۵ می‌تواند برابری کند. رسیدن به این سطح جایگاه خوبی برای زبان آموز تلقی می‌شود و شرایط لازم را برای تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌های دنیا فراهم می‌آورد.

سطح پیشرفته (Proficient User):

سومین و بالاترین سطح آموزشی CEFR، سطح پیشرفته  (Proficient User)نامیده می‌شود. توانایی بیشتر در درک مکالمات و متون طولانی‌تر، از نتایح دستیابی به این سطح می‌باشد. در آزمون آیلتس نمره‌های ۷ و ۷.۵ معادل سطح C1 در سیستم ارزیابیCEFR  هستند و رسیدن به سطح مرزیC1/C2  معادل کسب امتیاز ۸ در آزمون آیلتس است. سطحC2  در جایگاه بالاترین سطحCEFR  قرار دارد که در معادل‌سازی با امتیازات آیلتس میتواند نمره آیلتس ۸.۵ به بالا را به خود اختصاص دهد. افرادی که در این سطح قرار دارند زبان انگلیسی را به صورت کامل متوجه می‌شوند و از  توانایی بکارگیری دقیق این زبان با تسلط کامل بر جزییات در مباحث تخصصی برخوردار می‌باشند.

دوره بحث آزاد

دپارتمان زبان پژوهشکده مدیریت صنعتی برگزار کننده کلاس و دوره بحث آزاد انگلیسی برای علاقه مندان به بهبود وضعیت مکالمه انگلیسی شان و روان تر صحبت کردن به این زبان می باشد. این دوره ها همچنین برای عزیزانی که دارای سطح خوبی در زبان انگلیسی می باشند اما می خواهند که سطح زبانشان پایین نیاید و همان سطح را در خود حفظ کنند نیز بسیار مفید می‌باشد. کلاس و دوره بحث آزاد انگلیسی را برای عزیزانی که قصد زندگی کردن در یک کشور انگلیسی زبان را نیز دارند بسیار توصیه می‌کنیم چرا که این اعتماد به نفس را به این عزیزان می دهد تا بتوانند به راحتی به زبان انگلیسی مکالمه کنند.

هزینه و طول ترم دوره بحث آزاد انگلیسی:

این دوره ها بدون محدودیت در سقف گذراندن دوره برگزار می شود در حالیکه مشاورین گذراندن حداقل دو ترم از این دوره ها را به شما عزیزان توصیه می کنند تا متوجه نتیجه چشم گیر این دوره ها شوید. طول هر ترم از دوره های بحث آزاد ۱۰ جلسه ۹۰ دقیقه ای می باشد که به شکل دو روز ، سه روز و تکروز در هفته برگزار می‌شودو عموما دوره ها ۱۰ نفره برگزار می گردند.

اساتید و مدرسین دوره بحث آزاد انگلیسی:

این دوره ها کاملاً Topic Based بوده و اساتید انتخابی برای دوره های بحث آزاد انگلیسی عموما از اسایتدبا تجربه با لهجه‌هایBritish  و American می باشند و همچنین از اساتید دارای سابقه تدریس بالای ۸ سال نیز که دارای مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری زبان انگلیسی می باشند نیز بهره می بریم. دستور کار مدرس در این کلاس ها ایجاد فرصت برای صحبت کردن، ایجاد چالش و نهایتاً اصلاح اشتباهات گفتاری زبان آموزان میباشد. هدف این دوره بالابردن fluency زبان آموزان در صحبت کردن و تسلط روی استفاده از زبان رسمی می باشد.

شرح دوره:

این دوره مناسب زبان آموزانی ست که دارای پیش زمینه مناسب در زبان آموزی میباشند و قادر به بحث کردن یک موضوع به زبان انگلیسی هستند. کلاسهای بحث آزاد در سطوح مختلف متوسطه، نسبتا پیشرفته و کاملا پیشرفته ارائه میگردد. این دوره با به کار گیری شیوه ای متفاوت به زبان آموزان کمک می کند  تا  Fluency   و Complexity of language  خود را  درصحبت کردن ارتقا بخشند و در سخنرانی و ارائه رسمی و اداری مهارت بیشتری داشته باشند. این دوره روی سرعت و تمرکز و استفاده از لغات رسمی تمرین میکند و زبان آموزان را با موضوعات متنوع فرهنگی، اجتماعی و… آشنا کرده وروش تحلیل و ایده پردازی در این موارد را تمرین میکند.

آموزش زبان ویژه خانم های خانه دار

کلاس های تخصصی تربیت مدرس زبان (TTC)

کلاس های آمادگی آزمون IELTS

دوره آموزش زبان ویژه نوجوانان

کلاسهای تقویتی گرامر

سری کتاب های Teen 2 Teen1

ترجمه عمومی و تخصصی متون با کیفیت عالی